R46KI21000001K1
零件编号:
R46KI21000001K1
产品分类:
制造商:
描述:
CAP FILM 10000PF 10% 560VDC RAD
包装:
Bulk
价格
1
规格
  • 宽容
    ±10%
  • 包装/箱
    Radial
  • 安装类型
    Through Hole
  • 工作温度
    -40°C ~ 110°C
  • 应用领域
    EMI, RFI Suppression
  • Lead Spacing
    0.591" (15.00mm)
  • Termination
    PC Pins
  • Ratings
    X2
  • 介电材料
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Voltage Rating - AC
    275V
  • Voltage Rating - DC
    560V
  • 坐姿高度(最大)
    0.437" (11.10mm)
  • Capacitance
    10000 pF
  • Size / Dimension
    0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)