R82EC1100AA50K
零件编号:
R82EC1100AA50K
产品分类:
制造商:
描述:
CAP FILM 1000PF 10% 100VDC RAD
包装:
Bulk
价格
1
规格
  • 宽容
    ±10%
  • 包装/箱
    Radial
  • 安装类型
    Through Hole
  • 工作温度
    -55°C ~ 105°C
  • 应用领域
    Automotive
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)
  • Termination
    PC Pins
  • Ratings
    AEC-Q200
  • 介电材料
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Voltage Rating - AC
    63V
  • Voltage Rating - DC
    100V
  • 坐姿高度(最大)
    0.260" (6.60mm)
  • Capacitance
    1000 pF
  • Size / Dimension
    0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)